Bauer doběhl v prologu finále SP ve Falunu devátý

Falun - Český lyžař Lukáš Bauer obsadil v druhé etapě finále světového poháru ve Falunu deváté místo. Prolog na 3,3 km klasickou technikou vyhrál Rus Ilja Černusov. V závodě žen na 2,5 km si Norka Marit Björgenová připsala 46. vítězství v seriálu a dostala se tak do čela historických tabulek. Česká reprezentantka Eva Nývltová ztratila na Björgenovou více než minutu a skončila v prologu na 39. místě.

Bauer do cíle doběhl se ztrátou dvanácti sekund za Černusovem. Druhé místo obsadil stejně jako ve čtvrtečním sprintu ve Stockholmu Petter Northug z Norska, třetí byl jiný Rus Maxim Vylegžanin. Český reprezentant Bauer se díky devátému místu posunul v průběžné klasifikaci finále SP na 23. místo. Na vedoucího Northuga ztrácí 1:26,7.

Björgenová porazila již jistou vítězku SP Justynu Kolwalczykovou z Polska a v historických tabulkách překonala Rusku Jelenu Välbeovou, která v letech 1987 až 1998 nasbírala 45 vítězných závodů. Třetí místo dnes obsadila Norka Therese Johaugová.