pátek 28. července 2017 Viktor

Jönsson a Majdičová vyhráli sprinty SP ve Stockholmu

Stockholm - Švéd Emil Jönsson a Slovinka Petra Majdičová vyhráli sprint klasickou technikou Světového poháru běžců na lyžích ve Stockholmu. Čeští reprezentanti Martin Jakš, Lukáš Bauer a Eva Nývltová skončili v kvalifikaci. Majdičová porazila v závěrečném sprintu sezony norskou dvojici Marit Björgenová, Maiken Caspersen Fallaová. Díky vítězství dvaatřicetiletá Slovinka potřetí v kariéře ovládla konečné pořadí disciplíny a navázala na triumfy z let 2008 a 2009.

Emil Jönsson

Také již jistý vítěz sprinterského SP Jönsson zdolal ve finále norské duo. Po vítězství nad Petterem Northugem a Olou Vigenem Hattestadem si domácí favorit připsal desáté vítězství v kariéře. Nejlepším z Čechů byl Jakš na 36. místě, Bauer obsadil 41. pozici a mezi ženami Nývltová skončila na 46. příčce.