úterý 12. prosince 2017 Simona

Koudelka neudržel nadějnou pozici v Lahti

Lahti (Finsko) - Skokan na lyžích Roman Koudelka neudržel pátou příčku z úvodního kola závodu Světového poháru v Lahti a skončil dvanáctý. Podvacáté v kariéře zvítězil Švýcar Simon Ammann před Rakušanem Andreasem Koflerem a Němcem Severinem Freundem. Na skokany čeká v této sezoně už jen závěrečná série závodů v letech na lyžích v Planici.

Český skokan Roman Koudelka

Koudelka útočil prvním skokem 128,5 metru na stupně vítězů, na nichž stál v SP jen jednou v životě - letos v lednu v Harrachově. Druhý skok už mu ale na rozdíl od ostatních konkurentů nevyšel, pohoršil si o sedm metrů a také o sedm pozic.

Ve druhém kole si naopak polepšil Jakub Janda, jenž kvůli bolestivě stažené šlaše na šíji vynechal sobotní závod družstev, a za 118,5 metru se posunul na 22. místo. Hned za ním se seřadili Lukáš Hlava a Jan Matura. Hlava měl ve Finsku karambol v autobuse, kdy si při nájezdu na vyvýšenou zebru na přechodu narazil rameno, ruku i nohu. Poslední český zástupce Borek Sedlák skončil mezi poraženými už po 1. kole.

Na skokany čeká v této sezoně už jen závěrečná série závodů v letech na lyžích v Planici a zúčastní se ho stejná česká pětice jako v Lahti. "Potřebujeme, aby uhájili kvótu na další sezonu a nemuseli jsme spěchat s objížděním závodů přes léto," vysvětlil trenér Jiroutek, proč nevezme letce Antonína Hájka. Ten loni dolétl právě v Planici na osmé místo a na český rekord 236 metrů, má však za sebou slabou sezonu.