neděle 25. června 2017 Ivan

Sprint v Lahti vyhráli Björgenová a Jönsson

Lahti (Finsko) - Norská hvězda Marit Björgenová dnes demonstrovala svou sílu v běhu na lyžích dalším vítězstvím ve Světovém poháru. V Lahti vyhrála čtyřnásobná mistryně světa z nedávného šampionátu v Oslu s velkou převahou sprint klasickou technikou, mezi muži se z prvenství radoval Švéd Emil Jönsson.

Marit Björgenová se raduje z vítězství
  • Marit Björgenová se raduje z vítězství autor: Timur Nisametdinov, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2267/226614.jpg?1295706422

Z českých běžců se na startu objevila pouze Eva Nývltová a skončila hluboko v poli poražených na 60. místě. Björgenová finálovou jízdu vyhrála s náskokem tří sekund před krajankou Astrid Jacobsenovou a třetí Slovinkou Petrou Majdičovou. V tomto ročníku SP si Björgenová připsala už jedenácté vítězství.

Za Jönssonem, jenž už má po pátém sprinterském triumfu v této sezoně jisté prvenství v hodnocení disciplíny, se seřadila hned trojice Norů v čele s Eirikem Brandsdalem.