pondělí 1. května 2017 Svátek práce

Neunerová má devátý titul z biatlonu s hromadným startem

aktualizováno 12. 3. 2011 15:35

Chanty Mansijsk (Rusko) - Německá biatlonistka Magdalena Neunerová vyhrála na mistrovství světa v Chanty Mansijsku závod na 12,5 km s hromadným startem. Dvojnásobná olympijská vítězka tak získala na Sibiři po sprintu druhé zlato a celkově už devátý titul mistryně světa v kariéře. Čtyřiadvacetiletou biatlonovou hvězdu příliš nezbrzdily ani čtyři trestné okruhy, které musela absolvovat kvůli chybám na střelnici. Češka Veronika Vítková dnes skončila na posledním třicátém místě.

Biatlonistka na střelnici

Druhou v cíli Darju Domračevovou z Běloruska porazila Neunerová o 4,8 sekundy, bronz získala s odstupem 14 sekund Norka Tora Bergerová. Obě minuly tři terče. Závěrečný individuální závod biatlonistek na MS se nepovedl jediné české účastnici Vítkové. Osmá žena z vytrvalostního závodu obkroužila celkem šest trestných okruhů a do cíle dojela minutu a tři čtvrtě po předposlední závodnici. Na Neunerovou ztratila pět a tři čtvrtě minuty.