úterý 24. října 2017 Nina

Stíhačku na MS biatlonistek vyhrála Finka Mäkäräinenová

aktualizováno 6. 3. 2011 13:46

Chanty Mansijsk - Stíhací závod biatlonistek na 10 km na mistrovství světa vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová. Nejlepší z českých reprezentantek byla Gabriela Soukalová na 22. místě. Stříbrnou medailistku z nedávného mistrovství Evropy do 26 let v Itálii Soukalovou připravily o lepší umístění dvě chyby na poslední čtvrté střelbě, po kterých se propadla z 15. na 22. místo. Druhá česká reprezentantka na startu Veronika Vítková skončila na 34. příčce.

Kaisa Mäkäräinenová

Mäkäräinenové k premiérovému zlatu v kariéře pomohly dvě chyby Němky Magdaleny Neunerové na čtvrté střelbě. Vítězka sobotního sprintu do té doby jasně vedla, pak ale musela na dva trestné okruhy a pro stříbro si dojela se ztrátou 22 vteřin. Třetí byla Švédka Helen Ekholmová.

Osmadvacetiletá finská biatlonistka oplatila Neunerové porážku ze sprintu, ve kterém Mäkäräinenová získala stříbro a svou první medaili ze světového šampionátu.