sobota 27. května 2017 Valdemar

Sprint biatlonistek ovládla Němka Neunerová, Slovensko slaví bronz

Chanty Mansijsk - Sprint biatlonistek na mistrovství světa v Chanty Mansijsku vyhrála Magdalena Neunerová. Čtyřiadvacetiletá Němka získala v Rusku po stříbru ze smíšené štafety druhou medaili a celkově si připsala osmý titul v kariéře. Na druhém místě skončila se ztrátou 12 vteřin Kaisa Mäkäräinenová z Finska, bronz získala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová.

Magdalena Neunerová

Neunerová zvládla 7,5 km dlouhou trať bez jediné chyby na střelnici a do cíle doběhla v čase 20:31,2 minuty. "Druhá polovina závodu mě hodně bolela, stehna jsem měla jako v ohni. Věděla jsem, že když odstřílím bez chyby, budu na bedně," citovala německou biatlonistku agentura SID.

Nejlepší z českých biatlonistek byla Gabriela Soukalová na 25. místě. Stříbrná medailistka z nedávného mistrovství Evropy do 26 let v Itálii jednou chybovala na střelnici a do cíle doběhla se ztrátou přes dvě minuty. Do stíhacího závodu se probojovala také 55. Veronika Vítková, postup naopak těsně unikl Barboře Tomešové, která dojela 62. Zdeňka Vejnarová dokončila sprint na 71. místě.