ČTsport

ČTsport
sobota 20. ledna 2018 Ilona

Sdruženář Slavík skončil sedmý, vyrovnal Bauerův výsledek

Velikost textu:
aktualizováno 2. 3. 2011 18:34

Oslo - Sdruženář Tomáš Slavík obsadil na mistrovství světa v Oslu v závodě na velkém můstku sedmé místo. Vyrovnal tak dosavadní nejlepší český výsledek na šampionátu běžce Lukáše Bauera. Mistrem světa se stal olympijský vítěz z Vancouveru Francouz Jason Lamy Chappuis. Slavík prokázal výbornou formu již v sobotu, kdy v prvním individuálním závodě na středním můstku skončil jedenáctý. Tentokrát už mu útok na elitní desítku vyšel a základem byla opět vydařená skokanská část. Díky výkonu 120,5 metru po ní figuroval na 11. místě s minutovou ztrátou na vedoucího Nora Haavarda Klemetsena.

Tomáš Slavík
Tomáš Slavík
Otevřít galerii
 • Tomáš Slavík autor: MURAD SEZER, zdroj: AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/1/54/5336.jpg?1200929384
 • Jason Lamy Chappuis autor: Laurent Cipriani, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2268/226750.jpg?1295799112

Na desetikilometrové trati se brzy do čela dotáhl Lamy Chappuis a díky rychlejšímu běhu setřásl i Klemetsena. Pro své druhé velké zlato si celkový vítěz Světového poháru z loňské sezony doběhl nikým neohrožován. Za ním se utvořila tříčlenná skupinka bojující o zbylé cenné kovy. Naprázdno nakonec vyšel Klemetsen, kvalitu německé severské kombinace potvrdili druhý Johannes Rydzek a třetím místem Eric Frenzel, jenž má zlato ze sobotního závodu.Slavík se držel v další skupince bojující o páté místo. V závěru většinu ze soupeřů porazil, nestačil jen na zkušené Američany Todda Lodwicka a Billa Demonga. Další český reprezentant Miroslav Dvořák uzavřel první dvacítku, sedmatřicátý doběhl po třídenní nemoci Pavel Churavý. Aleš Vodseďálek po nevydařené skokanské části do běhu nenastoupil.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.