úterý 17. října 2017 Hedvika

Bank byl v závěrečné superkombinaci SP v Bansku šestý

Bansko - Český lyžař Ondřej Bank obsadil v závěrečné superkombinaci světového poháru v Bansku šesté místo. Malý křišťálový globus za celkový triumf disciplíně získal Chorvat Ivica Kostelič, který dnes obsadil pátou příčku. Z vítězství se v Bulharsku radoval vicemistr světa Christof Innerhofer. Italský lyžař porazil o jedinou setinu sekundy Felixe Neureuthera z Německa, třetí místo obsadil Francouz Thomas Mermillod Blondin.

Ondřej Bank
Ondřej Bank

Bank v super-G udržel šestou pozici z dopoledního slalomu a navázal na umístění z lednové superkombinace v Chamonix. V konečném pořadí disciplíny skončil se 106 body na sedmém místě. První Kostelič získal 345 bodů.

Vedle Banka byli na startu v Bansku ještě dva čeští reprezentanti. Filip Trejbal po desátém místě ve slalomu nenastoupil do odpoledního super-G, Kryštof Krýzl nedokončil slalom.