úterý 27. června 2017 Ladislav

Sjezd SP v Aare vyhrála Američanka Vonnová

Aare - Sjezd světového poháru ve švédském Aare vyhrála americká lyžařka Lindsey Vonnová a připsala si jubilejní čtyřicátý triumf v seriálu v kariéře. České reprezentantky nestartovaly. Druhé místo obsadila stejně jako o den dříve v superkombinaci Slovinka Tina Mazeová, která za Vonnovou zaostala o 13 setin sekundy. Třetí příčku obsadila vítězka pátečního závodu a vedoucí žena průběžného pořadí Maria Rieschová z Německa.

Tina Mazeová

Vonnová si ve sjezdu spravila chuť po nevydařené páteční superkombinaci, v níž skončila až šestá. Díky vítězství snížila náskok Rieschové v čele celkového pořadí SP na 176 bodů. V pořadí sjezdu vede americká reprezentantka dva závody před koncem o 103 bodů před svou německou rivalkou.

Dnešní závod musel být na několik minut přerušen kvůli těžkému pádu Nadji Kamerové. Švýcarská lyžařka v jedné ze zatáček vletěla do ochranné sítě a ze sjezdovky byla odvezena na nosítkách. Bližší informace o jejím zdravotním stavu zatím nejsou známé.