pátek 23. června 2017 Zdeňka

Vítkové při dominanci Němek těsně unikly body

aktualizováno 11. 2. 2011 19:39

Fort Kent (USA) - Sprint biatlonistek na světovém poháru v americkém Fort Kentu ovládly Němky. Na trati 7,5 kilometru zvítězila Andrea Henkelová o téměř jedenáct sekund před Miriam Gössnerovou. Třetí skončila dvojnásobná olympijská šampionka Magdalena Neunerová. Jediná česká účastnice závodu Veronika Vítková obsadila s jedním trestným okruhem 41. místo a těsně zaostala za bodovanými příčkami. Od 40. pozice ji dělilo tři a půl sekundy.

Veronika Vítková

Do čela světového poháru se vrátila Finka Kaisa Mäkäräinenová, která v mrazivém počasí s proměnlivým větrem doběhla osmá. Na střelnici třikrát chybovala stejně jako dosud vedoucí žena seriálu Švédka Helena Ekholmová, která však byla pomalejší v běhu a skončila na 22. místě.

Třiatřicetiletá Henkelová vybojovala díky bezchybné střelbě první vítězství v sezoně a celkově devatenáctý individuální triumf v kariéře. Její reprezentační kolegyně minuly každá dva terče, přesto se prosadily na stupně vítězů. "Věděla jsem, že potřebuju odstřílet s nulou, protože na holky bych v běhu na téhle trati neměla. Jsem ráda, že všechny terče spadly," uvedla Henkelová, vítězka světového poháru z roku 2007.

Světový pohár v biatlonu 2011 USA

Německé biatlonistky opanovaly stupně vítězů stejně jako loni v lednu v Anterselvě, tehdy vytrvalostní závod vyhrála Neunerová. Ta se na sebe zlobila za pokaženou poslední ránu. "Vystřelila jsem to lehkovážně. Přitom jsem měla štěstí na vítr," láteřila.