úterý 25. dubna 2017 Marek

V Ruhpoldingu vyhrála biatlonistka Tora Bergerová

Ruhpolding (Německo) - Sprint Světového poháru biatlonistek na 7,5 kilometru v německém Ruhpoldingu vyhrála Norka Tora Bergerová. Z českých reprezentantek bodovala jen Barbora Tomešová na 38. místě. Bergerová o vítězství rozhodla v závěrečných dvou kilometrech dnešního závodu, když smazala téměř pětivteřinovou ztrátu na Andreu Henkelovou a nakonec domácí reprezentantku porazila o 1,1 sekundy. Třetí místo obsadila další Němka Magdalena Neunerová.

• Sprint Světového poháru biatlonistek na 7,5 kilometru v německém Ruhpoldingu vyhrála Norka Tora Bergerová. Jako druhá dojela Andrea Henkelová. Třetí místo obsadila další Němka Magdalena Neunerová. autor: Uwe Lein, zdroj: ČTK/dapd http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
  • Sprint Světového poháru biatlonistek na 7,5 kilometru v německém Ruhpoldingu vyhrála Norka Tora Bergerová. autor: Matthias Schrader, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2249/224851.jpg?1295106441

Obhájkyně celkového prvenství v seriálu přitom dlouho s velkým náskokem vedla, ale po chybě při druhé střelbě se v pořadí propadla.

Tomešová na Bergerovou ztratila dvě minuty a 13 vteřin. Další české reprezentantky nebodovaly, Veronika Vítková si však 48. místem zajistila místo v nedělním stíhacím závodu. Zdeňka Vejnarová doběhla na 74. příčce a Lea Johanidesová obsadila 83. pozici.