FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Kvitová podlehla Williamsové. Wimbledonské vítězství neobhájí

Londýn - Petra Kvitová neobhájí wimbledonský titul. Loňská královna londýnské trávy dnes nezvládla utkání s čtyřnásobnou vítězkou turnaje Serenou Williamsovou a prohrála po setech 3:6 a 5:7. Porážka znamená, že dvaadvacetiletá tenistka neobhájí 2000 bodů za vítězství a v žebříčku WTA klesne ze čtvrtého místa. Nejhůře ale bude sedmá.

Petra Kvitová se loučí s Wimbledonem
zdroj: AP

On-line textový přenos

2012-07-03 17:23:59

Je konec. Williamsová čtrnáctým esem uzavírá utkání - 6:3, 7:5. Petra jede domů, Serena jde bojovat o pátý wimbledonský titul.

2012-07-03 17:22:58

40:30. Třetí eso v jednom gemu. Třinácté celkem. Mečbol.

2012-07-03 17:22:39

30:30. Skvělý křižný return. Naděje stále žije.

2012-07-03 17:21:59

30:15. Další eso. Dvanácté. 117 mph. Dva míčky od vítězství.

2012-07-03 17:21:27

15:15. Kvitová překvapila Williamsovou čopovaným bekhendem.

2012-07-03 17:20:50

15:0. A eso. S tím nešlo nic dělat.

2012-07-03 17:19:10

5:6. Zbytečná chyba...Nahranou smeč Petra nezvládla a Američanka jde podávat na vítězství v utkání.

2012-07-03 17:18:16

30:40. To jsem to zakřikl. Serena získává brejkbol.

2012-07-03 17:17:26

30:30. Nepříjemný return zahrává Kvitová jen do sítě.

2012-07-03 17:16:39

30:15.

2012-07-03 17:16:21

30:0. Takto se nám to líbí. Petra diktuje průběh hry, Williamsová jakoby ztrácela pevnou půdu pod nohama.

2012-07-03 17:15:54

15:0. Petra se hlasitě žene dopředu.

2012-07-03 17:15:06

5:5. Přestřelka u sítě skončila lépe pro Williamsovou. Srovnává.

2012-07-03 17:11:59

15:30. Dva míčky dělí Petru Kvitovou od vítězství v druhém setě.

2012-07-03 17:11:05

15:15. Výborný return na základní čáru!

2012-07-03 17:10:23

0:15. Dlouhé údery skončily dvanáctou nevynucenou chybou Petry.

2012-07-03 17:09:12

Serena Williamsová vyhrála Wimbledon v letech 2002, 2003, 2009 a 2010. Jde tak o souboj posledních dvou vítězek.

2012-07-03 17:08:38

Na wimbledonské trávě stále prší. Na ostatních dvorcích se nehraje.

2012-07-03 17:08:03

5:4. Petra to zvládla. Vyhrála těžký gem i po nepříjemném začátku.

2012-07-03 17:07:24

40:30. Skvěle. Američanka vypadá pod tlakem, vyhodila poměrně snadný míč a Petra má na zisk důležitého gemu.

2012-07-03 17:06:31

30:30. S LEDOVÝM klidem Petra obrací průběh gemu.

2012-07-03 17:06:05

15:30. Parádně! Skvělý servis na tělo udržuje Williamsovou od naděje na zisk gemu.

2012-07-03 17:05:34

0:30. Velmi nepříjemná situace.

2012-07-03 17:05:02

0:15. První míč získává Serena. Snad to není základ brejku.

2012-07-03 17:04:21

4:4. Američanka srovnává. Při svých podáních se nadře o poznání méně. Petře se zatím nepodařilo vyhrát ani tři fiftýny.

2012-07-03 17:03:19

40:15. Tento return už čtvrtá světová hráčka takto dobře nezvládla. Američanka podává skvěle.

2012-07-03 17:02:26

15:15. Míček Kvitové orazítkoval čáru.

2012-07-03 16:59:47

Hraje se přesně jednu hodinu.

2012-07-03 16:59:27

4:3. Skvělá výměna končí úspěšněji pro Petru.

2012-07-03 16:58:39

Výhoda Kvitová.

2012-07-03 16:58:19

Shoda. Jestli na forhendu Petra kraluje, v bekhendech je určitě úspěšnější Američanka.

2012-07-03 16:57:34

Výhoda Kvitová! Skvělý míč na čáru.

2012-07-03 16:57:11

Shoda. Petra si vybrala druhý pokus jestřábího oka, ovšem míč byl dobrý.

2012-07-03 16:56:27

40:30. Výborný forhendový prohoz. Jde o hodně.

2012-07-03 16:55:28

30:30.

2012-07-03 16:55:05

30:15 pro rodačku z Bílovce.

2012-07-03 16:54:50

15:15. Po nevynucené chybě přidává čtvrtá hráčka žebříčku parádní vítězný forhend. Jak typické.

2012-07-03 16:53:47

3:3. Rychlý gem, půlka setu. Petra na první brejkbol teprve čeká.

2012-07-03 16:52:52

40:0. Nemastný, neslaný servis vyhodila Češka do autu.

2012-07-03 16:51:53

30:0.

2012-07-03 16:51:28

15:0. A další skvělé podání. Ani jedna z hráček v druhém setu zatím neztratila servis. Osmnáctý přímý bod z podání Američanky.

2012-07-03 16:50:26

Utkání zatím potvrzuje dopředu zmiňované prognózy. Williamsová je lepší na podání, Petra září u delších výměn, v kterých Američance dochází dech. Jen těch nevynucených chyb by nemuselo být tolik.

2012-07-03 16:49:41

3:2. Petra jde opět do vedení.

2012-07-03 16:49:09

40:15. Parádní podání poslalo Serenin return mezi diváky.

2012-07-03 16:48:45

30:15. "POJĎ" zaznělo celým dvorcem. Kvitová zvládla tvrdou křižnou výměnu.

2012-07-03 16:47:54

15:15. Zbytečná chyba.

2012-07-03 16:47:23

15:0.

2012-07-03 16:47:10

2:2. Když už to vypadá, že by Petra mohla uspět, Američanka přihodí další eso. Už desáté.

2012-07-03 16:46:38

40:30. Petra překvapila dvěma čopovanými míči a o poznání starší Američanku v dlouhé výměně unavila.

2012-07-03 16:45:49

40:15. Podání o rychlosti 110 mph dává Američance dvě šance na srovnání.

2012-07-03 16:45:15

30:15. Servis je opravdu rozhodující.

2012-07-03 16:44:25

0:15 pro Petru. Nechytatelný zabitý return.

2012-07-03 16:42:32

2:1. Nádherný křižný prohoz ukončil třetí gem druhého setu. Petra je podruhé v zápase ve vedení. Skvělě!

2012-07-03 16:41:47

Výhoda Petra! Dvojchyba ji nerozhodila.

2012-07-03 16:41:15

Shoda. Druhá dvojchyba Petry - a to v dost nevhodnou dobu.

2012-07-03 16:40:34

40:30.

2012-07-03 16:40:00

40:15. Školácka chyba Sereny. Jednoduchý volej vyhodila daleko za.

2012-07-03 16:39:25

30:15. Tráva je nejrychlejším tenisovým povrchem. Američanka se o tom po Petřině smeči náležitě přesvědčila.

2012-07-03 16:38:49

15:15. Vítězný míč.

2012-07-03 16:38:13

0:15. Výměna jako by symbolizovala dosavadní průběh zápasu. Petra bojovala, nakonec však ne úspěšně.

2012-07-03 16:37:25

1:1. Odvážný return končí daleko v autu. Třicetiletá Američanka srovnává na 1:1.

2012-07-03 16:36:04

40:15. Petra sice přečetla útočný balon, nedokázala jej však vrátit do hřiště.

2012-07-03 16:35:35

30:15 Petra si bere jestřábí oko. Neúspěšně, opravdu to bylo eso.

2012-07-03 16:34:59

15:15. Další vítězný úder Petry. Konečně se jí daří zatlačit Serenu do obrany.

2012-07-03 16:33:53

1:0 pro Petru! Nechytatelný vítězný úder. Konečně.

2012-07-03 16:32:50

40:15. Další skvělý servis.

2012-07-03 16:32:35

30:15. Eso na kříž.

2012-07-03 16:32:17

15:15. Na returnu jsou dnes silné obě soupeřky. Sedmnáctý vítězný úder Williamsové oproti sedmi Petry.

2012-07-03 16:31:33

15:0. Prasátko pomohlo Petře k výhře první výměny druhého setu.

2012-07-03 16:30:29

Petra již Američance na Wimbledonu jednou podlehla - v roce 2010. Do dnešního duelu si však věřila. "Předloni to pro mě byla velká zkušenost, ale teď bych zápas ráda měla na své straně," uvedla.

2012-07-03 16:29:11

6:3. Williamsová udržela servis a vyhrála první set. Snad se Petra do druhého vzchopí.

2012-07-03 16:28:10

40:30. První setbol.

2012-07-03 16:27:38

30:30. A další eso. Už sedmé.

2012-07-03 16:27:18

15:30. Ještě že tak. Centimetrový aut posílá Češku do vedení v gemu.

2012-07-03 16:26:56

15:15. A odpověď v podání esa.

2012-07-03 16:26:41

0:15. FANTASTICKÝ bekhendový return Petry!

2012-07-03 16:26:17

3:5. Petra odvrátila setbol a dokázala podržet své podání. Williamsová jde podávat na vítězství v setu.

2012-07-03 16:25:46

Výhoda Kvitová. Konečně skvělý útočný balon! Petra si vybojovala zkrácení hry a nemilosrdně zakončila do protipohybu Američanky. První vítězný forhend.

2012-07-03 16:24:56

Shoda. Vynikající return, který Serena poslala těsně k lajně.

2012-07-03 16:24:21

Výhoda Kvitová. Williamsová začíná chybovat.

2012-07-03 16:23:48

Shoda. Petra setbol odvrátila, naděje na zisk prvního setu stále žije!

2012-07-03 16:22:59

30:40. První setbol.

2012-07-03 16:22:15

15:30. Nevynucená chyba. Petra vypadá nervozně, jejím úderům chybí důraz a oproti Sereně často kazí.

2012-07-03 16:21:45

15:15. Zatím nejhezčí výměna utkání, která však pro Petru opět končí špatně. Míček se dostal přes pásku čtrnáctkrát, Williamsová však zatím bezchybná.

2012-07-03 16:20:48

15:0. Dobrý druhý servis.

2012-07-03 16:19:07

2:5. Suverénní rodačka z Michiganu si dovolila i zkrátit hru. Zatím má nad Češkou jasnou převahu.

2012-07-03 16:18:19

40:0. Eso číslo tři.

2012-07-03 16:17:48

30:0. Američanka teď hraje výborně. Oproti Petře má jistější údery a o poznání lepší servis.

2012-07-03 16:17:02

2:4. Williamsová získává první brejk..

2012-07-03 16:16:24

15:40. První Petra odvrací výborným podáním.

2012-07-03 16:16:01

0:40. Je to špatné. Serena má tři brejkboly.

2012-07-03 16:15:44

0:30. Na podání jde Kvitová a gem začíná první dvojchybou. Serena vzápětí fantastickým returnem bere další míč.

2012-07-03 16:15:00

Petra se s Williamsovou na turnajích ATP utkala už dvakrát. Oba vzájemné duely prohrála, naposledy v roce 2010.

2012-07-03 16:13:29

2:3. Serena se potřetí v zápase dostává do vedení.

2012-07-03 16:13:01

40:15. A další, už čtvrtý vítězný úder od základní čáry.

2012-07-03 16:12:33

30:15. Výborný vítězný úder Sereny. S tím Petra opravdu nic udělat nemohla.

2012-07-03 16:11:50

15:15. Velmi odvážný return Češky až na základní čáru.

2012-07-03 16:11:10

15:0 pro Serenu. Petra si vybojovala dobrou pozici, závěrečné balony však zatím nezvládá.

2012-07-03 16:10:21

2:2. Petra vyrovnává!

2012-07-03 16:09:55

40:30. Dva dobré servisy Petry nebyla dvaatřicetiletá Američanka schopna vrátit do hřiště.

2012-07-03 16:09:05

15:30. A další nevynucená chyba Petry.

2012-07-03 16:08:47

15:15. Nevynucená chyba. Snadný return Williamsové vyhazuje Petra zbytečně do zámezí. Takhle ne.

2012-07-03 16:08:17

15:0 pro Petru. Američanka zahrála dlouhý míč.

2012-07-03 16:06:48

1:2 První jestřábí oko. Američanka jej vybrala úspěšně, nad Petrou vede 2:1.

2012-07-03 16:06:06

40:0. Druhé eso dává Sereně tři gemboly.

2012-07-03 16:05:39

30:0. Dva rychlé vítězné míče Američanky.

2012-07-03 16:02:53

15:15. Serena nevybrala tvrdý servis Kvitové.

2012-07-03 16:01:53

0:1 pro Serenu Williamsovou. Na podání jde dvaadvacetiletá rodačka z Fulneku.

2012-07-03 16:01:16

40:30. Serena zatlačila Petru hluboko do obrany a má první gameball.

2012-07-03 16:00:15

15:30. První eso utkání.

2012-07-03 15:59:32

0:30. Skvělá Petřina smeč. Do utkání vstupuje velmi rozhodně.

2012-07-03 15:59:00

0:15. První míč jde k Češce po parádním bekhendovém prohozu.

2012-07-03 15:58:24

Utkání začíná. Na podání jde Serena.

2012-07-03 15:57:57

Soupeřkou jí bude Serena Williamsová. Bývalá světová jednička je čtyřnásobnou vítězkou londýnského grand slamu a tráva ji hodně sedí. To však i Petře, která zde byla nejúspěšnější minulý rok. Proto se můžeme těšit na skvělé utkání.

2012-07-03 15:55:45

Zdravíme k nejočekávanější události dnešního wimbledonského programu. Ke čtvrtfinále nastupuje Petra Kvitová!

Kvitová vyhrála v All England Clubu jedenáct zápasů za sebou a přemožitelku našla opět až v bývalé světové jedničce Willimasové. Předloni svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy podlehla Williamsové ve Wimbledonu v semifinále.

Letošní čtvrtfinále se hrálo na centrkurtu pod zataženou střechou a Kvitová začala nadějně. Vedla 30:0, ale v tu chvíli netušila, že uhrála třetinu bodů při podání Williamsové v prvním setu. Američanka skvěle servírovala a Češku k ničemu nepustila. Rozdíl v rychlosti prvního podání byl markantní - přes 20 kilometrů v hodině.

Petra Kvitová: "Byl to skvělý zápas z obou stran, ale ona podávala mnohem lépe než já. Pár důležitých míčů jsem měla hrát lépe a to byl ten rozdíl. Ráda bych pokračovala, tenhle turnaj zbožňuju a jsem smutná, že ho musím opustit."

V ostrých výměnách se Kvitová soupeřce vyrovnala, ale více kazila a při svém servisu čelila agresivnímu returnu Američanky. Šestou hru Kvitová začala dvojchybou, Williamsová přidala vítězné míče a po forhendovém autu přišla ztráta podání české tenistky. Za stavu 2:5 odvrátila Kvitová setbol, ale o dvě hry později už o set přišla. Kvitová v druhé sadě zvýšila intenzitu a ukázala vítězný forhend i bojovnost. Povzbuzovala se a vzduch častěji prořízl její pokřik "Pojď!", doprovázený zaťatou pěstí.

Williamsová se raduje z vítězství
zdroj: ISIFA

Kvitová přidala do podání více rotace, hrála odvážněji. Za stavu 5:4 měla po vítězném bekhendu první brejkbol a zároveň setbol, ale při něm trefila z returnu síť. "Druhý set jsme hrály hodně dobře, mohlo to spadnout na moji stranu, ale bohužel. Setbol byl, ale skoro nebyl, když trefila první servis. To se nedalo," řekla Kvitová.

Rozhodnutí tak přišlo o hru později. V jedenácté hře vedla Kvitová 30:0, ale další čtyři výměny ztratila a podruhé přišla o podání. Třináctinásobná grandslamová vítězka Williamsová následně zápas jistě dokončila - dala mimo jiné tři esa. "V té poslední hře se ukázal mezi námi největší rozdíl. Myslím, že tady vyhraje," řekla Kvitová.

"Musela jsem se zlepšit, protože jsem hrála s obhájkyní titulu a hrála opravdu dobře. Neměla jsem co ztratit a zápas jsem si moc užívala," řekla Williamsová. Na otázku, jestli myslí na pátý titul, odvětila: "Každý se ptá, jestli zvednu trofej, ale musím se ještě zlepšit, to je můj hlavní cíl. Je tady ještě hodně soupeřek." Kvitová vypadla při obhajobě ve čtvrtfinále stejně jako v roce 1999 Jana Novotná, kterou tehdy vyřadila pozdější vítězka Lindsay Davenportová z USA.