České ragby

Štěpánek vyhrál ve 2. kole kvalifikace Australian Open třísetovou bitvu

Melbourne – Už jen jedna výhra. Radek Štěpánek vydřel postup do 3. kola kvalifikace Australian Open, od čtrnácté účasti na grandslamu v Melbourne ve dvouhře ho dělí krůček. Osmatřicetiletý český tenista ve 2. kole porazil Slovince Blaže Kavčiče 6:3, 6:7 a 8:6 po dvou hodinách a jednačtyřiceti minutách.

Dalším soupeřem Štěpánka, který od první účasti v hlavní soutěži grandslamu v roce 2002 ve Wimbledonu chyběl v pavouku turnajů velké čtyřky jen čtyřikrát, bude Australan John-Patrick Smith, levou rukou hrající 228. hráč žebříčku ATP.

Nejvýše nasazený hráč kvalifikace Štěpánek sice prohrával ve třetím setu s Kavčičem 0:2, ale dokázal ztrátu brejku smazat. O vítězství rozhodl dvojnásobný daviscupový vítěz ve čtrnácté hře, v níž soupeř při prvním mečbolu udělal dvojchybu.

Do bojů o hlavní soutěž Australian Open vstoupily i ženy a první kolo úspěšně zvládly Lucie Hradecká, Barbora Štefková a Barbora Krejčíková. Se soutěží se naopak rozloučily Tereza Smitková a Tereza Martincová.