Magazín EURO 2024

Štěpánek klesl v žebříčku na 13. pozici

Londýn - Tenista Radek Štěpánek si i přes finálovou účast na turnaji v Brisbane pohoršil o jedno místo ve světovém žebříčku, ve kterém mu nyní patří 13. pozice. Na vině je odečet bodů za loňský rok, kdy Štěpánek úvodní turnaj sezony vyhrál. Jeho daviscupový kolega Tomáš Berdych na stejném turnaji vypadl v semifinále a rovněž se o stupínek propadl na 21. příčku. S bezpečným náskokem vede Švýcar Roger Federer, jemuž však vstup do nové sezony příliš nevyšel. Na exhibici v Abú Zabí prohrál s Robinem Söderlingem, turnaj v Dauhá pro něj skončil semifinálovou prohrou s Nikolajem Davyděnkem.

V prvním letošním vydání světového žebříčku se z českých tenistů do první stovky vešel už jen Jan Hájek, kterému patří 98. pozice. Mezi ženami drží post české jedničky Iveta Benešová na 39. příčce, o dvě místa za ní je Lucie Šafářová. Po loňském návratu na kurty se stále posouvá Belgičanka Kim Clijstersová. Bývalá světová jednička si triumfem v Brisbane pomohla na 15. místo. V čele je stále Američanka Serena Williamsová, která se poprvé objeví na kurtech až tento týden v Sydney.