úterý 23. května 2017 Vladimír

Šafářová s Benešovou v australském Hobartu dohrály

Hobart (Austrálie) - Tenistky Iveta Benešová a Lucie Šafářová skončily na turnaji v Hobartu hned v úvodním kole. Benešová podlehla nejvýše nasazené Anabel Medinaové-Garriguesové 5:7 a 3:6, Šafářová vzdala ve třetím setu Ukrajince Kateryně Bondarenkové. Titul na turnaji v Hobartu neobhájí další Češka Petra Kvitová, která před rokem ve finále porazila právě Benešovou. Letos se musela do hlavní soutěže prokousávat z kvalifikace a v posledním kole podlehla Belgičance Kirsten Flipkensové.

Iveta Benešová

Žebříčkově nejlepší Češka Benešová zahájila sezonu prohrou v prvním kole v Brisbane a ani druhý turnaj pro ni neměl delšího trvání. Španělka Garriguesová využila všechny tři brejkboly a ve čtvrtém vzájemném zápasu si připsala třetí vítězství. Benešová tak nenaváže na loňskou finálovou účast z Hobartu a čeká ji propad v žebříčku WTA.

Šafářová se v Brisbane dostala tento týden do čtvrtfinále, kde podlehla pozdější vítězce Kim Clijstersové, v Hobartu se ale podobného úspěchu nedočká. S Bondarenkovou prohrála jasně první set 2:6, v tom druhém dokázala vyrovnat díky vítězství 7:4 v tie-breaku. Za stavu 2:3 v rozhodující sadě ale musela vzdát západ kvůli nataženým hrudním svalům na levé straně. Zdravotní indispozice se podepsala na jejím servisu, při němž udělala deset dvojchyb.