úterý 26. září 2017 Andrea

Hernych neuhrál proti Djokovičovi ani hru

aktualizováno 5. 11. 2009 19:50

Basilej (Švýcarsko) - Tenista Jan Hernych utrpěl v druhém kole turnaje v Basileji jednu z nejpotupnějších porážek své dvanáctileté kariéry na okruhu ATP. Třicetiletého českého hráče dnes deklasoval 6:0, 6:0 třetí muž světového žebříčku Novak Djokovič ze Srbska. Při snaze o svou typickou útočnou hru ztroskotával český hráč na přesných Djokovičových lobech a prohozech a celkem šestkrát ztratil podání. Sám se v prvním setu dostal ke třem brejkbolům, ale neuspěl.

Jan Hernych
Jan Hernych

Devětapadesátý hráč světa Hernych přitom letos s Djokovičem odehrál dva vyrovnané zápasy. V Dubaji prohrál ve třech setech a v Marseille 5:7 a 4:6. Před třemi lety na trávě v Hertogenboschi ho dokonce porazil. Dnešní zápas trval v basilejské hale pouhých 52 minut.

"Když někomu dáte dva kanáry, tak ten váš soupeř musí hrát opravdu, ale opravdu hodně špatně. Moc toho dnes nepředvedl," řekl Djokovič po zápase. "Na konci bylo zábavné, jak mu lidi fandili, aby vyhrál alespoň jeden game. Mám pro to pochopení," uvedl Srb, jenž letos postoupil už do 18. čtvrtfinále. Pochopení však měl Djokovič pouze pro přání diváků, ale ne pro Hernychovu snahu a "bez milosti" proměnil první mečbol. "Jsme profesionálové a on je můj soupeř na kurtu," dodal.

Podle oficiálního webu ATP se Djokovič s Hernychem postarali o letošní pátý zápas s výsledkem 6:0, 6:0 na okruhu, což je nejvíc od roku 2006.