čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hradecká ani Šafářová do čtvrtfinále nepostoupily

aktualizováno 22. 10. 2009 18:27

Moskva/Lucemburk - Česká tenistka Lucie Šafářová vypadla ve druhém kole turnaje v Moskvě s Jelenou Jankovičovou. Bývalé světové jedničce podlehla po setech 6:7 a 3:6. Na čtvrtfinále turnaje v Lucemburku nedosáhla Lucie Hradecká. Čtyřiadvacetiletá česká hráčka dnes ve druhém kole nestačila na čtvrtou nasazenou Slovenku Danielu Hantuchovou, které podlehla 5:7, 6:3 a 2:6. Česká tenistka tak nezopakuje letošní čtvrtfinálovou účast z turnajů ve Fezu a v Praze; ve Štrasburku a v Istanbulu si dokonce zahrála o titul. Hantuchová si o semifinále zahraje s Izraelkou Šahar Peerovou.

Česká tenistka Lucie Šafářová na turnaji v Moskvě
  • Česká tenistka Lucie Šafářová na turnaji v Moskvě autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1192/119180.jpg?1256226826

Hradecká zápas skvěle rozehrála a v prvním setu se dostala do vedení 5:2. Hantuchové se ale nakonec podařilo první sadu získat pro sebe. Šestadvacetiletá Slovenka poté druhý set ztratila, v rozhodujícím ale soupeřce dovolila jen dva gamy. Po více než dvou hodinách ukončila zápas čistou hrou.

Šafářová podlehla bývalé světové jedničce ve dvou setech

Jankovičová porazila Šafářovou za necelé dvě hodiny a vyhrála i čtvrté vzájemné utkání. Česká tenistka v dosavadních zápasech se srbskou soupeřkou uhrála jediný set. Ve čtvrtfinále se Jankovičová utká s Ruskou Alisou Klejbanovovou.

Čtyřiadvacetiletá Srbka měla už před zápasem jistotu účasti na Turnaji mistryň v Dauhá. K obsazení posledního volného místa na prestižním podniku jí pomohla dnešní prohra jediné zbývající konkurentky Rusky Věry Zvonarevové, která v Moskvě podlehla bulharské hráčce z kvalifikace Cvetaně Pironkovové 0:6 a 2:6.

Zvonarevová poletí do Dauhá v roli náhradnice stejně jako Polka Agnieszka Radwaňská. V lukrativní soutěži si vedle Jankovičové zahrají americké sestry Williamsovy, Rusky Dinara Safinová, Světlana Kuzněcovová a Jelena Dementěvová, Dánka Caroline Wozniacká a Běloruska Victoria Azarenková.