pondělí 25. září 2017 Zlata

Štěpánkovi vzdal v Šanghaji Wawrinka, Berdych podlehl Simonovi

aktualizováno 15. 10. 2009 14:18

Šanghaj - Český tenista Radek Štěpánek postoupil na silně obsazeném turnaji v Šanghaji již do čtvrtfinále. V duelu třetího kola mu v průběhu třetí sady za stavu 3:6, 7:6 a 4:2 vzdal Švýcar Stanislas Wawrinka. Dalším soupeřem 13. nasazeného hráče bude Rus Nikolaj Davyděnko. Hůře se ve třetím kole vedlo Tomáši Berdychovi, který podlehl ve dvou setech nasazené osmičce Gillu Simonovi z Francie 3:6 a 4:6.

Radek Štěpánek na turnaji v Šanghaji
  • Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka je ošetřován na turnaji v Šanghaji v zápase proti Štěpánkovi. autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1177/117676.jpg?1255599304

Štěpánek se sice po špatném vstupu do zápasu probudil, ale první sadu již zachránit nedokázal. V té druhé vedl sice už 3:0, ale nakonec ji musel vybojovat až v tie-breaku, který vyhrál 7:5.

Oba tenisté tak byli věrni tradici. Kromě vzájemného souboje z Davisova poháru, jež vyhrál Štěpánek 3:0, se zbývající utkání na dva vítězné sety rozhodovala ve třetí rozhodující sadě. V posledním setu se už hrálo jen šest gamů, po nichž Wawrinka ukončil zápas skrečí a Štěpánek si připsal vítězství i ve čtvrtém duelu se švýcarským tenistou v kariéře.

Berdych doplatil v utkání se Simonem na nízkou úspěšnost prvního servisu (54 procent). I díky tomu se Francouz propracoval k šesti brejkbolům, z nichž dokázal polovinu využít, zatímco Berdych ze sedmi příležitostí využil pouze jedinou. Zisk zápasu, který trval hodinu a půl, výrazně přiblížil na svou stranu Simon za stavu 4:4 ve druhém setu. Potřetí prolomil Berdychův servis a následně udržel i ten svůj.