TCL V Repre

Šafářová s Benešovou postoupily v Linci do druhého kola

Linec - České tenistky Iveta Benešová i Lucie Šafářová zvládly na turnaji v Linci své úvodní zápasy. Benešová postoupila do druhého kola přes Stephanii Gehrleinovou z Německa po výhře 7:5 a 6:0, Šafářová si poradila s domácí Patricií Mayrovou 6:2 a 6:1. Dvaadvacetiletá Šafářová zdolala Mayrovou za 52 minut a její další soupeřkou bude Urszula Radwaňská. S polskou hráčkou se sedmá nasazená Češka utkala na okruhu WTA zatím jen jednou, letos v Torontu ji porazila ve třech setech.

Světová sedmatřicítka Benešová sice nastoupila proti 252. tenistce žebříčku, zejména v prvním setu se však na výhru pořádně nadřela. Nakonec Gehrleinovou po hodině zdolala a její další soupeřkou bude krajanka Petra Kvitová. Proti ní Benešová ve dvou dosavadních vzájemných zápasech neuhrála ani set.