čtvrtek 25. května 2017 Viola

V Pekingu kralovali Djokovič a Kuzněcovová

aktualizováno 11. 10. 2009 15:50

Peking - Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále turnaje v Pekingu 6:2, 7:6 Chorvata Marina Čiliče a získal třetí letošní titul. Celkově má vítěz Australian Open 2008 na kontě 14 turnajových triumfů. Djokovič vyhrál s Čiličem i čtvrtý vzájemný zápas a loučil se s pekingským tenisovým areálem vítězstvím stejně jako loni, kdy tam získal bronzovou olympijskou medaili. V ženském finále smíšeného turnaje se utkají Ruska Světlana Kuzněcovová a Polka Agnieszka Radwaňská. Ženskou část turnaje vyhrála Světlana Kuzněcovová, jež zdolala 6:2, 6:4 Polku Agnieszku Radwaňskou.

Srbský tenista Novak Djokovič se raduje z turnajového triumfu v Pekingu.
  • Srbský tenista Novak Djokovič se raduje z turnajového triumfu v Pekingu. autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1169/116834.jpg?1255262989

Dvaadvacetiletý Djokovič splnil ve finále, jež bylo v prvním setu na 90 minut přerušeno kvůli dešti, roli favorita. Čilič sice v semifinále deklasoval nejvýše nasazeného Rafaela Nadala, v boji o titul však udělal 25 nevynucených chyb a poprvé v kariéře ve finále ATP prohrál.

Vysoký Chorvat přitom nebyl daleko od zisku alespoň druhé sady. Djokovičovi vzal třikrát servis, z toho dvakrát podával na výhru v setu, avšak světová čtyřka vždy dokázala kontrovat. Čilič, jenž se příští týden v prvním kole turnaje série Masters v Šanghaji utká v repríze daviscupového semifinále s Tomášem Berdychem, nakonec prohrál tie-break 4:7.

Čtyřiadvacetiletá vítězka dvou grandslamových turnajů Kuzněcovová si při své čtvrté účasti v Pekingu zahrála počtvrté finále a navázala na titul z roku 2006. Radwaňskou, jež se příští týden vrátí do světové desítky, porazila i díky pomoci šesti es za hodinu a 19 minut. Za letošní třetí vyhraný turnaj získala odměnu 775 500 dolarů.