neděle 23. července 2017 Libor

Benešovou čeká v Tokiu Šarapovová, Šafářová vypadla

aktualizováno 30. 9. 2009 18:17

Tokio - Tenistka Iveta Benešová si na turnaji v Tokiu zahraje ve čtvrtfinále, naopak Lucie Šafářová mezi nejlepších osm hráček nepostoupila. Česká jednička Benešová dnes v japonské metropoli porazila Kchaj-Čchen Čchang z Tchaj-wanu 7:5 a 6:2 a její další soupeřkou bude bývalá první hráčka světa Maria Šarapovová. Nad síly Šafářové byla ve třetím kole turnajová osmička Victoria Azarenková z Běloruska, jež zvítězila 7:5 a 6:4.

Iveta Benešová

Benešová vítězstvím nad Kchaj-Čchen Čchang, která v Tokiu překvapivě vyřadila první hráčku světa Dinaru Safinovou, prolomila sérii nevýrazných výkonů z nedávné doby. Nejlepším výsledkem šestadvacetileté Češky z posledních pěti turnajů byl postup do druhého kola.

Se Šarapovovou, která turnaj v Tokiu vyhrála v roce 2005, se Benešová utká podruhé v kariéře. Před třemi lety na French Open s dvaadvacetiletou Ruskou neuhrála ani set.

Šafářová nevyzrála na Azarenkovou ani ve třetím vzájemném duelu a druhém letošním. Deváté hráčce světového žebříčku nicméně vzdorovala sto minut. V prvním setu ale nabídla soupeřce dva brejkboly a dvacetiletá Azarenková oba využila. O dva roky starší Šafářová i ve druhé sadě dvakrát neudržela servis a prohrávala už 2:5. Pak sice odvrátila mečbol a podruhé v zápase prolomila soupeřčino podání, ale otočit zápas už nedokázala.