středa 24. května 2017 Jana

Ve finále v San Jose tenista Štěpánek nestačil na Roddicka

San Jose - Český tenista Radek Štěpánek na turnaji v San Jose třetí titul v kariéře nezískal. Ve finále prohrál s nejvýše nasazeným hráčem Andy Roddickem 4:6 a 5:7 a americký tenista tak na domácí půdě navázal na předchozí tituly z let 2004 a 2005.

Český tenista Radek Štěpánk

Rodák z Karviné si sice před zápasem získal fanoušky na svou stranu tím, že na kurt přišel v dresu hvězdy hokejového San Jose Sharks Joea Thorntona, ale při utkání už se mu tolik nevedlo. Ztratil hned své první podání a úvodní set prohrál 4:6. Druhá ztráta servisu přišla pro daviscupového reprezentanta v nejméně vhodnou dobu. Roddick se díky ní ve velmi vyrovnaném druhém setu dostal do vedení 6:5, nabídnutou šanci plně využil a v následující hře zápas ukončil, jak jinak než esem.

Štěpánek ve čtyřech dosavadních zápasech s Roddickem pokaždé prohrál a potvrdil tak, že v duelech s šestým hráčem světa se mu nedaří.

Roddick si připsal první letošní titul, celkově už 24. v kariéře, a odnesl si prémii 68 tisíc dolarů. Štěpánek naopak popáté zůstal těsně pod vrcholem a musel se spokojit s 37.350 dolary.

Zdroj: ČT24, ČTK