Česko - Arménie

Berdycha v Mnichově nezastavil ani domácí hráč

Mnichov - Český tenista Tomáš Berdych si na antukovém turnaji v Mnichově zahraje čtvrtfinále. V dnešním duelu druhého kola porazil domácího Andrease Becka 1:6, 6:4 a 7:6 a jeho dalším soupeřem bude Australan Lleyton Hewitt, který si poradil s Nizozemcem De Bakkerem. Vítězství se však nerodilo lehce, Berdych hladce prohrál první sadu a čelil několika brejkbolům.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo

Čtvrtý nasazený Berdych měl s 58. hráčem světa plné ruce práce. Dlouho nemohl najít recept na jeho servis a hladce prohrál první set. Ve druhém za stavu 4:4 navíc čelil několika brejkbolům, kritickou situaci ale zvládl. Podání udržel a hned v další hře vzal poprvé soupeři servis i celý set.

V rozhodujícím dějství šel třiadvacetiletý český tenista jasně za vítězstvím. Příznivý stav 5:2 na gamy však neudržel a postup musel vybojovat až v tie-breaku.