neděle 23. července 2017 Libor

Jankovičová získala v Marbelle první letošní titul

Marbella (Španělsko) - Bývalá světová jednička Jelena Jankovičová vyhrála turnaj v Marbelle. Srbská tenistka ve svém prvním letošním finále porazila na španělské antuce domácí Carlu Suárezovou Navarrovou 6:3, 3:6, 6:3 a získala jubilejní desátý titul v kariéře.

Jelena Jankovičová

Čtyřiadvacetiletá Jankovičová porazila o čtyři roky mladší Španělku za dvě hodiny a 23 minut, když využila pátý mečbol. Soupeřku zdolala i ve třetím vzájemném utkání v kariéře. Suárezovou může těšit alespoň to, že nad čtvrtou hráčkou světového žebříčku dokázala poprvé vyhrát set.

Jankovičová se naposledy z titulu radovala loni v říjnu v Moskvě. Jejím nejlepším letošním výsledkem byl v únoru postup do semifinále v Paříži. V poslední době se jí vůbec nedařilo, na velkých turnajích v Indian Wells a Miami prohrála vždy hned svůj první zápas.