Paralympijský magazín

Hernych odolával Djokovičovi tři sety, nakonec však prohrál

Dubaj – Český tenista Jan Hernych nezvítězil v utkání se světovou trojkou Novakem Djokovičem ve druhém kole turnaje v Dubaji. Duel byl ovšem velmi vyrovnaný, český hráč ho dovedl do třetího setu, po němž byl konečný výsledek 3:6, 6:3 a 4:6.

Jan Hernych
zdroj: wikipedia

Hernych měl přitom v jednu chvíli blíže k postupu do čtvrtfinále štědře dotovaného podniku. Po ztrátě první sady dokázal svému soupeři vzít servis a vynutil si rozhodující set. V tom se dokonce dostal do vedení 2:1 a podával, Djokovič ale dokázal okamžitě odpovědět brejkem. Za stavu 4:5 se dostal český tenista při vlastním podání do problémů a ze dvou mečbolů dokázal odvrátit jen ten první.

Do čtvrtfinále postoupil hladce také druhý nasazený Andy Murray. Ten v letošní sezoně prohrál zatím jediné utkání, když jej v osmifinále Australian Open vyřadil Fernando Verdasco.