pátek 26. května 2017 Filip

V Paříži nepostoupila do 2. kola žádná česká tenistka

aktualizováno 11. 2. 2009 17:19

Paříž – Nejlepší česká tenistka dle žebříčku WTA Iveta Benešová prohrála v prvním kole turnaje v Paříži se Serenou Williamsovou. Utkání v hale Pierra de Coubertina skončilo po dvou setech, světová jednička Williamsová vyhrála hladce 6:1 a 6:4. Šestadvacetiletá Benešová dokázala o rok starší soupeřce vzdorovat šedesát minut. S vítězkou letošní Australian Open, která v Paříži zvítězila v letech 1999 a 2003, prohrála česká tenistka potřetí a zatím proti ní nedokázala uhrát ani set.

Iveta Benešová

"Po Australian Open jsem byla nemocná a nemohla nic dělat. Trénovat jsem začala až v úterý, ale už se zlepšuji. Benešová zlepšila svou hru a já udělala ve druhém setu několik chyb v důležitých chvílích," shrnula zápas vítězka Williamsová. Ve druhém kole se utká s Chorvatkou Karolinou Špremovou, jež zvítězila nad Petrou Kvitovou.

S americkou soupeřkou se Iveta Benešová opět utká v dubnu, pravděpodobně to však nebude Serena Williamsová. Český fedcupový tým se utká v semifinále poháru s Američankami, za jejichž tým ale v prvním kole nenastoupila ani jedna ze sester Williamsových a jejich účast není jistá ani v semifinále.

Iveta Benešová následovala svým výsledkem na pařížském turnaji další české tenistky. Ani jedna totiž nepostoupila z prvního kola. Poraženy odešly již včera z kurtu Nicole Vaidišová i Petra Kvitová.