středa 24. května 2017 Jana

Vaidišová i Kvitová vypadly v 1. kole z turnaje v Paříži

aktualizováno 10. 2. 2009 18:38

Paříž – Tenistky Nicole Vaidišová a Petra Kvitová vypadly v prvním kole z tenisového turnaje v Paříži. Vaidišovou po dvou setech hladce vyřadila Emilia Loitová, která vyhrála 6:1 a 6:4. Bývalá česká jednička prohrála počtvrté v řadě a dosáhla letos zatím jenom jediného vítězství. Kvitová, která o víkendu výrazně pomohla českému fedcupovému týmu k postupu do semifinále, uhrála jen čtyři gamy proti Chorvatce Karolině Špremové.

Nicole Vaidišová

Devatenáctiletá Vaidišová v pařížském utkání kazila základní údery a Francouzce stačilo jen vracet míč na její polovinu hřiště. Od vyrovnaného stavu 1:1 v prvním setu česká tenistka ztratila pět dalších gamů a Loitová slavila hladké vítězství v první sadě.

I v druhém setu Vaidišová brzy prohrávala, a přestože se jí nakonec podařilo proměnit jeden brejkbol a dostat se do vedení 4:3, závěr opět nezvládla. Řadou chyb darovala Francouzce letošní první vítězství.

Vážným problémem pro soupeřku nebyla ani další česká hráčka Petra Kvitová. Špremová vzala české naději pětkrát podání, zatímco sama o něj přišla pouze jednou v první sadě. Nakonec slavila Chorvatka dvousetové vítězství v poměrech 6:3 a 6:1.

V Paříži čeká ve středu utkání prvního kola ještě Ivetu Benešovou, její soupeřkou bude čerstvá vítězka Australian Open a nejvýše nasazená Američanka Serena Williamsová.