pondělí 23. října 2017 Teodor

Federer bude ve finále útočit na rekordní 14. grandslamový titul

Melbourne - Rogera Federera dělí jediný vítězný zápas od vyrovnání rekordního počtu čtrnácti grandslamových titulů Američana Peta Samprase. Švýcarský tenista na Australian Open postoupil do finále díky výhře 6:2 a dvakrát 7:5 nad Američanem Andym Roddickem. O zápis do historie se bude pokoušet v neděli proti vítězi pátečního španělského semifinále mezi světovou jedničkou Rafaelem Nadalem a Fernandem Verdaskem.

Roger Federer

Roddick před dnešním utkáním porazil Federera jen ve dvou ze sedmnácti vzájemných zápasů. Druhý nasazený hráč proti němu potvrdil roli favorita a naprosto ovládl první set, v němž turnajové sedmičce povolil jen dva gamy. Od druhého setu Roddick zlepšil hru a zápas byl zcela vyrovnaný, jenže v jedenáctém gamu vždy Američan ztratil servis a Švýcar potvrdil neomylnost při svém podání. Zápas ukončil Federer jednapadesátým vítězným úderem.

Před branami finále mužské čtyřhry zůstal český tenista Lukáš Dlouhý, který společně s Indem Leanderem Paesem v semifinále podlehl dvakrát 3:6 druhému nasazenému americkému páru bratrů Boba a Mika Bryanových. Dlouhý s Paesem tak nezopakují finálovou účast z loňského US Open, kde prohráli se stejnou zámořskou dvojicí. Dlouhý může v Melbourne zaútočit na titul ještě ve smíšené čtyřhře, kde je v semifinále s krajankou Ivetou Benešovou.