čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Dementěvová a Williamsová budou hrát semifinále Australian Open

Melbourne - Třetí ruskou tenistkou, která postoupila do semifinále Australian Open se stala Jelena Dementěvová. V úterý již odehrála úspěšný zápas Věra Zvonarevová a Dinara Safinová ve středečním čtvrtfinále porazila hladce dvakrát 6:2 Španělku Carlu Suarezovou-Navarrovou. V semifinále se utká s trojnásobnou vítězkou Australian Open Serenou Williamsovou, která porazila 5:7, 7:5 a 6:1 další Rusku Světlanu Kuzněcovovou.

Ruská tenistka Jelena Dementěvová

Čtvrtá nasazená Dementěvová se lépe vyrovnala s extrémními teplotami přesahujícími čtyřicet stupňů Celsia. V úvodním setu se rychle ujala vedení 4:0 a podobně jednoznačný byl i průběh druhé sady, v níž Dementěvová vedla 5:1. Majitelka titulů z přípravných turnajů v Aucklandu a v Sydney tak svou vítěznou sérii prodloužila už na patnáct zápasů.

"Vzhledem k počasí bylo velmi těžké hrát," komentovala Dementěvová největší australskou vlnu veder za posledních sto let. Utkání podle ní nebylo tak jednoduché, jak napovídá pohled na skóre. "Hrály jsme hodinu a půl, to je poměrně dlouhý zápas," poznamenala.

Ruská tenistka udělala deset dvojchyb a čelila deseti brejkbolům, ale všechny odvrátila. Sama přitom proměnila čtyři z pěti šancí na zisk soupeřčina servisu.

Za horkého počasí rozehrály pod otevřenou střechou zápas i Williamsová s Kuzněcovovou, ale pořadatelé kvůli extrémním teplotám vydali pokyn k zatažení střechy nad arénou Roda Lavera. Od druhé sady se tak za stavu 1:0 na sety pro Kuzněcovovou začalo hrát v halových podmínkách.

Osmá nasazená Kuzněcovová měla zápas výborně rozehraný, v druhé sadě podávala za stavu 5:4 na vítězství. Šanci však nevyužila, mladší z úspěšného dua amerických sester set otočila a naprosto ovládla dění na kurtu. V rozhodující sadě už ruské soupeřce dovolila jen jeden game.