úterý 26. září 2017 Andrea

Štěpánek končí na Australian Open, prohrál s Verdaskem

Melbourne - Cesta Radka Štěpánka tenisovým turnajem Australian Open skončila ve třetím kole. Český hráč dnes v Melbourne utrpěl debakl od španělského soupeře Fernanda Verdaska, kterému podlehl 4:6 a dvakrát 0:6. Španělovi se tak podařilo oplatit čtrnáct dní starou porážku z finále turnaje v Brisbane. Štěpánek přitom předchozí tři vzájemné duely na okruhu ATP vyhrál. Ve dvouhrách zbyl na prvním grandslamovém turnaji roku z českých reprezentantů pouze Tomáš Berdych.

Radek Štěpánek

Český daviscupový reprezentant udělal v zápase 39 nevynucených chyb a navíc se nemohl opřít o vlastní servis. Úspěšnost jeho prvního podání činila pouhých 56 procent a vyhrál po něm jen 44 procent výměn.

Do osmifinále ženské dvouhry postoupila trojnásobná vítězka Australian Open Serena Williamsová. Americká tenistka ve třetím kole po setech 6:1 a 6:4 vyřadila Číňanku Šuaj Pcheng, ale stále se necítí být v optimální formě. V osmifinále se šampionka z let 2003, 2005 a 2007 utká s Běloruskou Viktorií Azarenkovou, která vyřadila vítězku melbournského grandslamu z roku 2006 Amélii Mauresmovou z Francie.

V pavouku mužské dvouhry jde dál loňský finalista Jo-Wilfried Tsonga. Pátý nasazený francouzský tenista ve třetím kole vyřadil Izraelce Dudiho Selu, kterého navzdory výpadku ve třetím setu porazil 6:4, 6:2, 1:6 a 6:1. Tsongovým dalším soupeřem bude Američan James Blake.