sobota 24. června 2017 Jan

Štěpánek postoupil do 3. kola Australian Open, Benešová vyřazena

Melbourne - Jako třetí český tenista se Radek Štěpánek probojoval do třetího kola Australian Open. Dvaadvacátý nasazený hráč dnes zdolal Němce Michaela Berrera a napodobil úspěch Tomáše Berdycha a Lucie Šafářové, kteří si postup zajistili ve středu. Ze hry je naopak Iveta Benešová, která dnes prohrála ve druhém kole se čtvrtou nasazenou Jelenou Dementěvovou.

Radek Štěpánek

Český zástupce - třicetiletý Štěpánek - porazil o dva roky mladšího soupeře, který je ve světovém žebříčku o 111 míst za ním, ve čtyřech setech. Úvodní dvě sady získal karvinský rodák hladce 6:3 a 6:2, pak se ale hra vyrovnala a Němec v tie-breaku snížil. Těsné skóre bylo i ve čtvrtém setu, který nakonec Štěpánek vyhrál 7:5.

Český daviscupový reprezentant vyrovnal účastí ve třetím kole své maximum na prvním grandslamu roku. V boji o postup do osmifinále se Štěpánek, který zahájil sezonu triumfem na turnaji v Brisbane, utká s turnajovou čtrnáctkou Fernandem Verdascem ze Španělska.

Zato česká jednička Benešová, která v minulém týdnu postoupila do finále turnaje v Hobartu, podlehla ruské favoritce po setech 4:6 a 1:6. Dementěvová, která bojuje o svůj první grandslamový titul, se sice dopustila 23 nevynucených chyb a pěti dvojchyb, přesto Benešovou ve čtvrtém vzájemném zápase za 72 minut porazila. České tenistce se tak nepovedlo vyrovnat svůj nejlepší výsledek na melbournském grandslamu, kterým je účast ve třetím kole z roku 2006.