středa 26. dubna 2017 Oto

Štěpánek zdolal Verdaska a v Brisbane získal svůj třetí titul

Brisbane - Tenista Radek Štěpánek vstoupil do nové sezony vítězným tažením, které korunoval svým třetím turnajovým titulem v kariéře. Ve finále turnaje s dotací téměř půl milionu dolarů v australském Brisbane dnes zdolal Španěla Fernanda Verdaska 3:6, 6:3 a 6:4. Třicetiletý český hráč dosud na okruhu ATP triumfoval v roce 2006 v Rotterdamu a předloni v Los Angeles.

Český tenista Radek Štěpánek

Španělský daviscupový hrdina Verdasco, třetí nasazený hráč australského turnaje na tvrdém povrchu a světová patnáctka, si přitom v závěrečném setu vypracoval pět brejkbolů, využít však dokázal jen jeden. Štěpánek mu tak udělil lekci z produktivity, když proměnil obě šance na prolomení soupeřova podání. Po dvou hodinách a 17 minutách hry se mohl radovat z vítězství a pětadvacetiletého madridského rodáka tak zdolal i ve třetím vzájemném duelu.

Štěpánek (8-ČR) - Verdasco (3-Šp.) 3:6, 6:3, 6:4.