pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Berdych postoupil do 2. kola v Brisbane, Šafářová již je ve čtvrtfinále

aktualizováno 6. 1. 2009 13:44

Brisbane – Pátý nasazený Tomáš Berdych zvítězil v 1. kole tenisového turnaje v Brisbane. Vyřadil domácího Brydana Kleina, kterého porazil v poměru 6:0, 6:4. Překvapivě naopak z úvodního kola nepostoupila turnajová jednička Novak Djokovič, který prohrál 4:6, 4:6 s Lotyšem Ernestsem Gulbisem. Do čtvrtfinále ve dvouhře žen postoupila Berdychova přítelkyně Lucie Šafářová, která porazila Australanku Samanthou Stosurovou po setech 6:4 a 6:4.

Tomáš Berdych

Ve svém prvním utkání nové sezony neměl Berdych s devatenáctiletým soupeřem zpočátku žádné problémy. Ve druhém setu se ovšem hra vyrovnala a nejlepší český tenista dokonce jednou ztratil servis. Sám ale dokázal proměnit celkem pět brejkbolů a za 66 minut mohl slavit první výhru v tomto roce.

Překvapením skončil úvodní zápas Novaka Djokoviče ze Srbska. Ten nestačil na objev loňské sezony Ernestse Gulbise z Lotyšska a přišel tak o možnost postoupit poprvé v kariéře na druhé místo světového žebříčku před Rogera Federera.

Lucie Šafářová se v utkání mohla opřít především o svůj servis, při němž nemusela čelit jedinému brejkbolu a navíc dala pět es. Po vítězství nad domácí deblovou specialistkou Stosurovou bude její další soupeřkou druhá nasazená Běloruska Victoria Azarenková.

V prvním kole naopak vypadla česká dvojice Štěpánek-Berdych ve čtyřhře. Tenisté, kteří ve dvouhře patří k favoritům turnaje, si nedokázali poradit s první nasazenou dvojicí Ukrajinců Mirnyj-Ram.