Federer ještě v sezoně nenašel přemožitele, v Indian Wells je poosmé ve finále

Světová jednička Roger Federer v semifinále v Indian Wells porazil po boji 5:7, 6:4, 6:4 Chorvata Bornu Čoriče a na kalifornském turnaji série Masters si zahraje o rekordní šestý titul. Šestatřicetiletý Federer vyhrál i sedmnáctý zápas od začátku sezony, což se mu podařilo poprvé v kariéře. Dosud bylo jeho maximem 16 výher ze sezony 2006.

Federer po boji zdolal Čoriče a je ve finále v Indian Wells

Ve svém osmém finále v Indian Wells se Federer utká s Argentincem Juanem Martínem del Potrem, který zdolal 6:2, 6:3 Kanaďana Milose Raonice.

Federer šel do utkání s Čoričem bez ztráty setu na turnaji, ale v utkání s 49. hráčem světa byl na hraně vyřazení. Jednadvacetiletý Chorvat vedl 7:5 a 4:2, ale nedokázal dovést set ani zápas do vítězného konce.

V dobré pozici byl Čorič i ve třetí sadě, dvakrát sebral Federerovi podání, ale zkušený Švýcar si vždy dokázal servis vzít zpět. Obhájce titulu zakončil zápas jedenácti získanými body za sebou, po dvou hodinách a 20 minutách proměnil první mečbol.