Svět motorů

Berdych je v Marseille ve čtvrtfinále, udolal kvalifikanta Travagliu

Po zdravotních problémech je Tomáš Berdych zpět v akci. S italským kvalifikantem Stefanem Travagliou sice v Marseille prohrál úvodní set, ale zápas následně otočil ve svůj prospěch (5:7, 7:6, 6:3). O semifinále si český tenista zahraje proti Damiru Džumhurovi z Bosny.

Tomáš Berdych
zdroj: Panoramic autor: Franck Pennant

Berdych v minulém týdnu odstoupil z turnaje v Rotterdamu a s Travagliou, až 129. hráčem žebříčku ATP, se přetahoval dvě a čtvrt hodiny. Dostal od něj osmnáct es, sám jich dal dvanáct a využil jen tři brejkboly ze sedmi.

První set rozhodl ztracený servis rodáka z Valašského Meziříčí v jedenáctém gamu  byť pak ještě odvrátil čtyři setboly, musel utkání otáčet. Ve druhé sadě dlouho dominoval, od stavu 5:2 se nicméně zasekl a uspěl až v tie-breaku. V rozhodujícím dějství však sebral soupeři dvakrát servis a očekávanou výhru už si pohlídal.

Tenisový turnaj mužů v Marseille (tvrdý povrch, dotace 718.810 eur):

Dvouhra - 2. kolo: Berdych (4-ČR) - Travaglia (It.) 5:7, 7:6 (7:4), 6:3, Ivaška (Běl.) - Wawrinka (2-Švýc.) 6:4, 1:1 skreč, Benneteau (Fr.) - Bautista (5-Šp.) 7:6 (7:2), 7:6 (7:5), Mahut (Fr.) - Müller (6-Luc.) 3:6, 6:2, 6:4, Krajinovič (8-Srb.) - Simon (Fr.) 6:3, 6:3, Chačanov (9-Rus.) - M. Zverev (Něm.) 6:2, 6:1.