VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Berdych si poradil se Zverevem a je v Rotterdamu ve 2. kole

Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Rotterdamu do druhého kola. Šestý nasazený hráč porazil po rozpačitém úvodu Němce Mischu Zvereva 7:5, 6:3.

Tomáš Berdych
zdroj: REUTERS autor: Issei Kato

Dvaatřicetiletý Berdych musel hned v úvodní hře odvracet čtyři brejkboly, při svém druhém gamu na podání už ale soupeři neodolal a brzy prohrával 1:3.

Teprve pak se hra vyrovnala a vítěz turnaje z roku 2014 první set ještě zachránil. V desáté hře vyrovnal na 5:5 a při soupeřově podání pak proměnil i první setbol.

Druhý set rozhodl čtvrtý game, v němž si Berdych vypracoval jediné brejkboly v této sadě a třetí z nich proměnil. Sám o dva roky mladšímu Zverevovi žádnou šanci nenabídl, při svém servisu ztratil ve druhém setu jen čtyři fiftýny.

Berdych zdolal M. Zvereva a postoupil v Rotterdamu do 2. kola

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu:

Dvouhra - 1. kolo: Berdych (6) - M. Zverev (Něm.) 7:5, 6:3, F. López (Šp.) - Kližan (SR) 6:3, 7:6 (7:4).