úterý 12. prosince 2017 Simona

Belgičan Goffin je k nezastaveví. Po Šen-čenu ovládl i turnaj v Tokiu

Úspěšné období prožívá belgický tenista David Goffin. Týden po triumfu v Šen-čenu zvítězil také v Tokiu, když ve finále přehrál Francouze Adriana Mannarina ve dvou setech 6:3 a 7:5. Goffin tak oslavil zisk čtvrtého titulu na okruhu ATP, naopak Mannarino nezvládl ani čtvrté finále v kariéře.

David Goffin

O tři roky mladší Goffin potvrdil skvělou formu a vynahradil si loňskou finálovou porážku s Australanem Nickem Kyrgiosem. Mannarina porazil i ve třetím vzájemném zápase a přiblížil se druhé účasti na Turnaji mistrů, kde loni startoval jako náhradník.

Letos se může na prestižní podnik v Londýně poprvé kvalifikovat. Z třináctého místa pořadí sezony se v pondělí posune na osmou příčku. Další body může přidat příští týden v Šanghaji. Minulý týden v Šen-čenu ukončil Goffin sérii šesti finálových porážek, kvůli nimž čekal na titul přes tři roky. Po prolomení černé šňůry je k nezastavení.

Senzačními vítězi čtyřhry se stali domácí tenisté Ben McLachlan a Jasutaka Učijama, kteří startovali v soutěži na divokou kartu. Ve finále porazili druhý nasazený britsko-brazilský pár Jamie Murray, Bruno Soares 6:4 a 7:6. Novozélandský rodák McLachlan přitom hrál v hlavní soutěži ATP Tour poprvé v kariéře.

Tenisový turnaj mužů v Tokiu:

Dvouhra - finále: Goffin (4-Belg.) - Mannarino (Fr.) 6:3, 7:5.

Čtyřhra - finále: McLachlan, Učijama (Jap.) - J. Murray, Soares (2-Brit./Braz.) 6:4, 7:6 (7:1).