čtvrtek 29. června 2017 Petr a Pavel

Djokovič vyhrál tenisový Turnaj mistrů

Šanghaj - Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál poprvé v kariéře Turnaj mistrů. Třetí hráč světového žebříčku porazil v dnešním finále v Šanghaji Rusa Nikolaje Davyděnka po setech 6:1 a 7:5. Jednadvacetiletý bělehradský rodák se stal posledním vítězem v Šanghaji, od příštího roku se bude tradiční finálový turnaj roku hrát v Londýně.

Novak Djokovič

Oba tenisté se dnes představili v boji o titul na Turnaji mistrů poprvé a debut vyšel lépe Djokovičovi. První sadu získal za 33 minut a dařilo se mu i dál, když brzy ve druhé sadě získal brejk. První příležitost ukončit zápas měl při podání Davyděnka za stavu 5:3, ale sedmadvacetiletý Rus ve svém prvním velkém finále odvrátil dva mečboly.

Djokovič znejistěl a stejně jako v sobotním semifinále proti Francouzi Gillesu Simonovi nezvládl situaci, kdy za stavu 5:4 podával na vítězství. Davyděnkovi daroval dvojchybou první brejk v zápase a bylo vyrovnáno 5:5. Vítěz letošního Australian Open už ale další drama nepřipustil, vzal si Davyděnkův servis zpět a při vlastním podání čistou hrou poslední turnaj letošního roku ukončil.

Na Masters Cupu s dotací 4,45 milionu dolarů tak Djokovič napravil dojem, který zanechal loni, kdy ve třech zápasech neuhrál ani set.