čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Post světové jedničky v ohrožení. Plíšková v Cincinnati vypadla v semifinále

aktualizováno 19. 8. 2017 23:44

Cincinnati (USA) – Pozice světové jedničky Karolíny Plíškové je v ohrožení. Česká hvězda neobhájí titul na turnaji v Cincinnati, kde v semifinále vypadla se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou po setech 3:6 a 2:6. Z trůnu ji může nyní sesadit Rumunka Simona Halepová, která k tomu potřebuje podnik ovládnout. Po postupu do finále jí zbývá poslední krok.

Karolína Plíšková

Čtvrtá nasazená Muguruzaová oplatila Češce loňskou porážku ze stejné fáze turnaje, celkovou bilanci vzájemných zápasů upravila na 2:6. Ve finále se utká s Halepovou, jež v druhém semifinále deklasovala za necelou hodinu 6:2, 6:1 Američanku Sloane Stephensovou, přemožitelku Petry Kvitové a Lucie Šafářové. Pokud Halepová získá titul, přijde Plíšková po pěti týdnech o svou pozici na tenisovém trůnu.

Plíšková, která v pátek musela odehrát dva zápasy, ztratila hned v úvodní hře servis. Na kurtu působila unaveně, nefungovalo jí podání a dělala výrazně víc nevynucených chyb než soupeřka. Po další ztrátě servisu v deváté hře přišla Češka o celou sadu.

Plíšková nestačila na Muguruzaovou a titul v Cincinatti neobhájí

Hned v úvodu druhého setu si Plíšková poprvé v utkání vypracovala tři brejkboly, avšak ani jeden neproměnila. Za stavu 2:3 si česká obhájkyně loňského titulu opět prohrála servis, totéž se jí stalo i v osmé hře, v níž Muguruzaová po hodině a 19 minutách proměnila pátý mečbol.

"Dnes jsem nepředvedla nejlepší výkon, postrádala jsem energii. Tři zápasy během necelých 24 hodin se na mně podepsaly," řekla Plíšková. "Ona hrála velmi dobře, moc nekazila a výborně podávala," dodala na adresu Španělky.

Tenisový turnaj mužů a žen v Cincinnati:

Dvouhra - semifinále: Muguruzaová (4-Šp.) - Karolína Plíšková (1-ČR) 6:3, 6:2, Halepová (2-Rum.) - Stephensová (USA) 6:2, 6:1.