Paralympijský magazín

Veselý zdolal překvapivého finalistu z Gstaadu Hanfmanna a v Kitzbühelu jde dál

Kitzbühel (Rakousko) – Jiří Veselý se na turnaji v Kitzbühelu dostal do druhého kola. Český tenista na úvod podniku zdolal Němce Yannicka Hanfmanna. Překvapivého finalistu antukového turnaje v Gstaadu z minulého týdne porazil dvakrát 6:4. Jeho příštím soupeřem bude další německý hráč Philipp Kohlschreiber, který v rakouském lyžařském středisku žije a zdejší turnaj předloni vyhrál.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Hanfmann se v Gstaadu dostal z kvalifikace až do finále a zaznamenal životní úspěch. Ve finále sice podlehl Italovi Fabiu Fogninimu, i tak si ale ve světovém žebříčku polepšil o 45 míst na 125. příčku. Veselý je v pořadí ATP o 77 míst výš a v dnešním zápase potvrdil roli favorita.

V prvm setu mu stačilo prolomit Hanfmannovi ve třetím gamu podání. V druhé sadě šel po dalším brejku do vedení 4:2, ale v osmé hře přišel o svůj servis. V dalším gamu však využil čtvrtý brejkbol a při svém servisu pak zápas ukončil.

S třiatřicetiletým Kohlschreiberem se o devět let mladší Veselý utká potřetí a zkusí ho poprvé porazit.