Volejbalový magazín

Bertensová na druhý pokus vyhrála turnaj v Gstaadu

Gstaad (Švýcarsko) – Nizozemská tenistka Kiki Bertensová vyhrála antukový turnaj ve švýcarském Gstaadu a připsala si čtvrtý triumf na okruhu WTA. Pětadvacetiletá turnajová dvojka ve finále porazila Estonku Anett Kontaveitovou 6:4, 3:6, 6:1 a nádavkem ještě v páru se Švédkou Johannou Larssonovou přidala deblový titul.

Kiki Bertensová
zdroj: ČTK/AP

Pětatřicátá hráčka světového žebříčku Bertensová hrála finále v Gstaadu i loni, to ale podlehla domácí Viktoriji Golubicové. Letos prožívá nejúspěšnější sezonu, získala už druhý titul. Předtím se jí povedlo zvítězit v květnu v Norimberku, kde ve finále zdolala Barboru Krejčíkovou.

Jednadvacetiletá Kontaveitová v sobotním semifinále ukončila překvapivé vítězné tažení české tenistky Terezy Martincové. Letos hrála už třetí finále, ale trofej získala jen v Hertogenboschi. V jiném švýcarském městě Bielu podlehla v dubnovém boji o titul Markétě Vondroušové.

Bertensová se s Kontaveitovou utkala podruhé, loni na tvrdém povrchu v New Havenu vyhrála Estonka ve dvou setech.

Tenisový turnaj žen v Gstaadu ve Švýcarsku (antuka, dotace 250 000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Bertensová (2-Niz.) - Kontaveitová (3-Est.) 6:4, 3:6, 6:1

Čtyřhra - finále:

Bertensová, Larssonová (1-Niz./Švéd.) - Golubicová, Stojanovičová (3-Švýc./Srb.) 7:6 (7:4), 4:6, 10:7