Martincová cestu do finále v Gstaadu nedotáhla, přesto se posune k první stovce žebříčku

Gstaad (Švýcarsko) - Tažení Terezy Martincové na turnaji v Gstaadu se zastavilo těsně před finálovým zápasem o titul. V semifinále nestačila česká tenistka na Estonku Anett Kontaveitovou, které podlehla 4:6 a 1:6.

Tereza Martincová
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Klaunzer

Dvaadvacetiletá Martincová na cestě do semifinále dokázala vyřadit nasazenou jedničku a světovou dvacítku Caroline Garciaovou z Francie a ani proti Kontaveitové nezačala špatně. V prvním setu vedla 2:0, ale 32. hráčka světa skóre otočila a druhý set už byl jasnou záležitostí estonské tenistky.

Martincová si vystoupením ve Švýcarsku vyrovnala nejlepší dosavadní výsledek na okruhu WTA, semifinále hrála už loni v Québecu. Ve světovém žebříčku by měla poskočit ze 140. místa na 116. příčku a vylepšit si tak osobní maximum.

Tenisový turnaj žen v Gstaadu ve Švýcarsku:

Dvouhra - semifinále: Kontaveitová (3-Est.) - Martincová (ČR) 6:4, 6:1, Bertensová (2-Niz.) - Sorribesová (Šp.) 6:1, skreč.