neděle 28. května 2017 Vilém

Tsonga v Turnaji mistrů skončil, ale vyhrál nad Djokovičem

Šanghaj - Francouzský tenista Jo-Wilfried Tsonga zvítězil nad Novakem Djokovičem, a uzavřel tak premiérovou účast Turnaji mistrů. Ve čtvrtečním zápase se srbským tenistou sice prohrál první set hladce 1:6, ale pak se dostal do rytmu a vyrovnanou druhou sadu získal pro sebe. V rozhodujícím setu už Tsonga naprosto ovládl dění na dvorci a vítězi Australian Open povolil jediný game.

Srbský tenista Novak Djokovič

Porážka v repríze melbournského grandslamu už nemohla nic změnit na tom, že si Djokovič zahraje v Šanghaji semifinále. O druhou postupovou příčku ze Zlaté skupiny se v druhém dnešním zápase utkají Argentinec Juan Martín del Potro a Rus Nikolaj Davyděnko.

Výsledky:

Dvouhra - Zlatá skupina:

Tsonga (6-Fr.) - Djokovič (2-Srb.) 1:6, 7:5, 6:1.

Coetzee, Moodie (JAR) - B. Bryan, M. Bryan (USA) 6:2, 2:6, 12:10,

Cuevas, Horna (Urug./Peru) - Bhúpathí, Knowles (Indie/Bah.) 6:7 (3:7), 7:6 (7:4), 10:5.