pondělí 11. prosince 2017 Dana

Rosol prošel kvalifikací a Wimbledon si zahraje pošesté za sebou

Londýn – Travnaté kurty Wimbledonu Lukáši Rosolovi svědčí. Český tenista si slavný turnaj zahraje pošesté za sebou. Jednatřicetiletý Rosol se do třetího grandslamu sezony probojoval z kvalifikace, v jejímž třetím kole vyhrál 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4 nad osmým nasazeným Darianem Kingem z Barbadosu.

Lukáš Rosol
Lukáš Rosol

Bývalý šestadvacátý hráč světového žebříčku, v němž nyní ale klesl až na 213. místo, šokoval na wimbledonské trávě před pěti lety, když jako stý hráč světa porazil v pěti setech Španěla Rafaela Nadala.

Letos si ale grandslam Rosol zahraje poprvé. Na Australian Open chyběl po zranění achilovky a na Roland Garros se nekvalifikoval. Zatím nejdál byl v elitní společnosti tenisových turnajů ve třetím kole (2011 French Open a 2012 Wimbledon).

Kvalifikací na kurtech v Roehamptonu naopak neprošly Barbora Krejčíková ani Marie Bouzková, které vypadly ve 2. kole.

Výsledky kvalifikace Wimbledonu

Muži - 3. kolo: Rosol (ČR) - King (8-Barb.) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4.

Ženy - 2. kolo: Aiavaová (Austr.) - Krejčíková (22-ČR) 6:2, 6:1, Lin Ču (4-Čína) - Bouzková (ČR) 3:6, 6:3, 6:2.