úterý 26. září 2017 Andrea

Štěpánek na Turnaji mistrů prohrál s Federerem

Šanghaj - Na tenisovém Turnaji mistrů dnes český zástupce Radek Štěpánek podlehl ve dvou setech 6:7 a 4:6 Rogerovi Federerovi ze Švýcarska. Do utkání se světovou dvojkou Štěpánek nastoupil jako náhradník za Američana Andyho Roddicka, který si při úterním tréninku poranil pravý kotník.

Radek Štěpánek

Český tenista, jemuž do Šanghaje stále nedorazilo vybavení a musel nastoupit s vypůjčenou raketou od Novaka Djokoviče, prohrál hned svůj první servis. Záhy však v úvodní sadě srovnal krok a vynutil si zkrácenou hru. Jenže v úvodu tie-breaku udělal dvě laciné chyby, dovolil Federerovi odskočit na 4:1 a bývalá světová jednička už dotáhla set do vítězného konce.

Během druhého setu byly hry při Štěpánkově podání o poznání vyrovnanější než při Federerově servisu, ale český tenista dlouho odolával. Poprvé ztratil servis v osmém gamu, čímž se čtyřnásobný vítěz Turnaje mistrů dostal do vedení 5:3. Štěpánek brejkem v následující hře utkání ještě zdramatizoval, jenže pak znovu selhal při vlastním podání a zápas po hodině a 41 minutách ukončil dvojchybou.

Španěl Federer tak po úvodní porážce s Gillesem Simonem stále živí šance na postup do semifinále. V posledním zápase skupiny ho čeká duel s jistým semifinalistou Andym Murraym z Británie, který dnes Simona porazil 6:4, 6:2 a připsal si druhou výhru. Po úterním Djokovičově postupu se tak stal druhým jistým semifinalistou.

Čtvrtý hráč světa Murray do zápasu s Federerovým přemožitelem vlétl ve velkém stylu a rychle se dostal do vedení 4:0. Francouzský tenista pak získal tři gamy za sebou, ale první set ztratil v poměru 4:6. Nezachytil ani nástup do druhé sady, v níž záhy prohrával 1:5. Jednadvacetiletý Skot pak zápas bez větších problémů dotáhl do vítězného konce.

Český tenista Lukáš Dlouhý s Indem Leanderem Paesem prohráli ve čtyřhře i svůj druhý zápas a už nemají šanci postoupit do semifinále. Ve Zlaté skupině podlehli polské dvojici Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski 6:7 a 3:6.

Bez zisku setu jsou Dlouhý s Paesem na posledním místě v tabulce. Ani výhra v závěrečném zápase s vedoucími Danielem Nestorem a Nenadem Zimonjičem by jim k obsazení jednoho ze dvou postupových míst nepomohla.

Druzí nasazení Nestor a Zimonjič dnes porazili 6:1 a 6:4 švédsko-zimbabwský pár Jonas Björkman, Daniel Ullyett a zajistili si postup mezi nejlepší čtyři.

Výsledky:

Dvouhra - Červená skupina:

Federer (2-Švýc.) - Štěpánek (ČR) 7:6 (7:4), 6:4, Murray (3-Brit.) - Simon (8-Fr.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - Zlatá skupina:

Fyrstenberg, Matkowski (Pol.) - Dlouhý, Paes (ČR/Indie) 7:6 (7:2), 6:3, Nestor, Zimonjič (Kan./Srb.) - Björkman, Ullyett (Švéd./Zimb.) 6:1, 6:4.