pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Venus Williamsová vítězkou tenisového Turnaje mistryň

Dauhá - Americká tenistka Venus Wiliamsová poprvé v kariéře vyhrála Turnaj mistryň. Majitelka sedmi grandslamových titulů v dnešním finále v katarském Dauhá porazila Věru Zvonarevovou 6:7, 6:0 a 6:2.

Americká tenistka Venus Williamsová

Čtyřiadvacetiletá Ruska vstoupila do prvního velkého finále nebojácně a rychle se dostala do vedení 3:0. Zkušenější Američanku trápila především útočnými údery z bekhendové strany a byla úspěšnější i při přestřelkách od základní čáry. Vedla už 5:2 a za stavu 5:3 měla při vlastním podání čtyři setboly. Ani jeden však nevyužila.

Williamsová jí servis sebrala a vrátila se do hry o úvodní set. Ten se nakonec rozhodoval až ve zkrácené hře, ve které letošní wimbledonská šampionka odskočila na 5:1, ale na vítězství jí to nestačilo. Zvonarevová získala šest míčků za sebou a dostala se do vedení.

Herní převahu z posledních gamů úvodního setu Williamsová i po jeho ztrátě přenesla do druhé sady. Přitlačila, dostala soupeřku pod tlak a Zvonarevová začala místo vítězných úderů kupit nevynucené chyby. Osmadvacetiletá Američanka druhý set vyhrála za pouhých 29 minut.

Williamsové vyšel i vstup do rozhodující sady, rychle vedla 2:0. Zvonarevová jí sice vzápětí vzala servis a snížila, ale hned v následující hře znovu přišla o podání a v jejích očích se po dalším zkaženém úderu objevily slzy zoufalství.

Venus Williamsová si svým dnešním vítězstvím připsala k pěti titulům z Wimbledonu a dvěma triumfům na US Open další velkou trofej. Celým turnajem prošla bez porážky, takže si odnesla prémii 1 340 tisíc dolarů.