ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Veselého déjà vu v Marrakéši, po roce znovu nestačil na Čoriče

Marrákeš - Jiří Veselý si o titul na antukovém turnaji v Marrákeši nezahraje, stejně jako loni v semifinále nestačil na Chorvata Bornu Čoriče. Třiadvacetiletý český tenista podlehl o tři roky mladšímu soupeři 4:6, 4:6. Ani na třetí pokus Veselý neuhrál proti Čoričovi ani set.

Jiří Veselý
zdroj: Reuters autor: Geoff Burke

Před rokem na marocké antuce příbramský rodák podlehl chorvatskému mladíkovi dvakrát v tie-breaku, dnes za hodinu a 22 minut dvakrát 4:6. Zatímco Veselý měl v zápase jen dva brejkboly a nevyužil je, sám přišel o podání dvakrát: jednou v každém setu a vždy v pátém gamu. Ztrátu už nedohnal.

Porážku se 53. hráč žebříčku snažil ještě odvrátit za stavu 3:5, když při vlastním podání odvrátil dva mečboly. Při třetím o game později už Veselého bekhend skončil v autu.

Čorič si v neděli zahraje o první titul v kariéře, Veselý už jeden má z Aucklandu z předloňské sezony. Finále na okruhu ATP si zahrál ještě před dvěma lety v Bukurešti.