MČR v půlmaratonu

Dvacet minut a prohra. Berdych získal proti Nišikorimu v IPTL jen jeden game

Tokio – Na kurtu strávil pouze 20 minut a už odcházel do kabin jako poražený. Tomáš Berdych v asijské tenisové exhibiční lize IPTL v duelu na jeden set prohrál s Japoncem Keiem Nišikorim hladce 1:6 a jeho tým Royals prohrál v Tokiu s Japan Warriors 20:23.

Tomáš Berdych
zdroj: Reuters autor: Kim Kyung-Hoon

Výběr Royals vedl před závěrečným utkáním 19:17, ale Berdych výhru nezpečetil.Nišikori jejich setu dominoval. Tým Royals sice vyhrál tři z pěti setů, přesto prohrál, jelikož ve dvouhrách získal jen dva gamy. Stejně jako Berdych totiž prohrála Švýcarka Martina Hingisová se Srbkou Jelenou Jankovičovou.

Soutěž hrají ještě Indian Aces a obhájci titulu Singapore Slammers. V Tokiu turnaj potrvá do neděle, další se uskuteční v Singapuru a Hajdarábádu, kde nejlepší dvojici z dlouhodobé části čeká 11. prosince finálový duel.