ČTsport

ČTsport
úterý 20. února 2018 Oldřich
FED CUP

Český tým je ve Francii kompletní. Také Strýcová otestovala "malinkou" halu

Velikost textu:

Štrasburk - Do tréninků českého týmu ve Francii se už zapojila také Barbora Strýcová, která minulý týden odehrála v čínském městě Ču-chaj turnaj Elite Trophy. Češky se postaví francouzským tenistkám v podstatně skromnějším prostředí, než na které jsou ve finálových kláních zvyklé. Loni i předloni slavil český fedcupový tým titul před nadšeným třináctitisícovým davem v pražské O2 areně, nyní je čeká boj o završení vítězného hattricku v hale ve Štrasburku. Přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web. V sobotu sledujte od 13:45, v neděli od 13:25.

Barbora Strýcová
Barbora Strýcová

Štrasburská aréna pojme jen šest tisíc lidí. "Hala je malinká, docela sympatická, i když oproti Praze je to trochu něco jiného," řekla Strýcová, která před rokem s Karolínou Plíškovou vyhrála rozhodující čtyřhru v duelu s Ruskami a vychutnala si ohlušující ovace fanoušků.

Stánek s názvem Rhénus Sport, domov basketbalistů Štrasburku, vyhovuje pravidlům mezinárodní federace ITF. Na Fed Cup je stanovena minimální kapacita na čtyři tisíce míst bez ohledu na fázi soutěže a je na pořadatelích, jak velkou halu zvolí. Na finále Fed Cupu, v kterém jsou Francouzky poprvé po 11 letech, by se ale dalo předpokládat hlediště pro víc diváků. "Taky jsem si říkala, asi mají svoje důvody," uvedla světová šestka a letošní finalistka US Open Karolína Plíšková.

"Hrát v plné O2 areně, to se nestává moc často. Těžko to s něčím srovnávat. Musíme to brát, že jsme na území soupeřek, byla to jejich volba a možná chtějí, aby byla hodně intenzivní atmosféra. Diváci jsou hodně blízko kurtu. Možná tohle byl plán Francouzů," uvažovala Strýcová a Plíšková doplnila: "Bude to dost znít a o nich se ví, že oni mají fanoušky velký, takže to tady asi bude dost hlučné."

Strýcová si už stihla zatrénovat s Plíškovou

Český tým se od úterý připravuje na víkendové zápasy v plném složení. "Povrch působí příjemně, míče docela letí. Hotel je fajn a město nádherné," zhodnotila dějiště utkání Strýcová.

"Stihla jsem si vyprat dvě várky oblečení. Znovu jsem si zabalila a zašla si k zubaři. Chytly mě zuby od dutin, byla jsem v Číně nastydlá. Byla jsem doma pár hodin a zase vyrazila dál," konstatovala. Středeční trénink odehrála s Plíškovou. Jejich výkony z hlediště pozorně sledovala i francouzská kapitánka Amélie Mauresmová, která doufá, že nebudou platit papírové předpoklady.

I Strýcová upozornila, že žebříček ve Fed Cupu nehraje takovou roli. "Je to o tom, kdo poslední dva dny tenisu v roce vyprodukuje nejlepší výkon. Už jsme ukázaly všem, že to umíme, ale stojí to hodně sil," řekl česká hráčka. Ve prospěch českého týmu může hrát roli fakt, že už je v pátém finále za šest let. "Zkušenosti hrajou velkou roli. Ono to není sranda. Když nastoupíte v sobotu na kurt, tak je to cítit. My už jsme to zažily a je dobrý mít tu zkušenost," konstatovala Strýcová.

Plíšková trefila Trumpa. Trefí i výsledek 3:1?

České tréninky zpestřují tradiční nohejbal, hraní "čáry" s tenisákem či sázky. Tu poslední vyhrála Plíšková, která uhodla, že americké prezidentské volby vyhraje Donald Trump téměř i s počtem hlasů. "Ale jinak jsem to nesledovala. Nijak mě to ani nezajímá. Já většinou nejsem v tipování moc dobrá a tohle vyšlo," řekla Plíšková.

Přesto si tipla ještě jednou. Zkusila trefit výsledek finále Fed Cupu. "Myslím, že 3:1," rozesmála se před zápasem, do kterého půjde jako čeká jednička. "Je mi to jedno. Jestli jednička, nebo dvojka, ten bod se musí udělat tak jako tak," řekla. Cestou z kurtu se pozdravila s domácí Kristinou Mladenovicovou, s níž se na okruhu kamarádí, a chvilku se spolu bavily u sítě. "O dovče a ptala jsem se jí taky, jestli je ve formě. Řekla, že ve velký," prozradila Plíšková a o svém tenisovém naladění jí řekla: "Že nejsem ve formě, ale že ji pak překvapím velkou formou."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.